Śląskie: Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

W związku z kolejnymi etapami prac remontowo-modernizacyjnych, 11 czerwca 2017 r. zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać do 2 września 2017 r. Konieczność wprowadzenia korekty jest podyktowana pracami prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Wakacje to czas wzmożonych remontów na torach, stąd też na wielu trasach naszych pasażerów czeka sporo zmian.

Zmianie ulegną m.in.:
– Od 10 lipca do 2 września część pociągów linii S4 (Tychy Lodowisko – Sosnowiec Główny), S5 (Katowice – Zwardoń), S7/S71 (Katowice – Racibórz/Bohumin) i S6 (Katowice – Wisła Głębce) będzie kursować drogą okrężną przez Hajduki i Radoszowy, z pominięciem przystanku Katowice Brynów.
– Od 20 lipca do 2 września będzie obowiązywać zamknięcie pomiędzy stacjami Wisła Obłaziec a Wisła Głębce. Z tego względu na powyższym odcinku jesteśmy zmuszeni wprowadzić zastępczą komunikację autobusową. W przypadku dwóch pociągów stacją przesiadkową będzie Ustroń Polana – dotyczy to pierwszego kursu z Wisły Głębce (pociąg nr 44280) i ostatniego do Wisły Głębce (pociąg nr 49321).

KS_2017_04_21

Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładzie jazdy można znaleźć również w Informacji na temat rozkładu jazdy. Prosimy także o zapoznanie się ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów w liniowym rozkładzie jazdy – jest on dostępny na stronie internetowej Kolei Śląskich oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). W wakacyjnym rozkładzie jazdy jest to szczególnie istotne, ponieważ ze względu na liczne remonty na wielu liniach zostaną wprowadzone różne warianty kursowania pociągów.

Polecane posty