Cieszyn: Przetarg na dwa autobusy elektryczne

Urząd Miejski w Cieszynie ogłosił przetarg na dostawę dwóch autobusów elektrycznych oraz zaprojektowanie i wybudowanie stacji ładowania.

Na celowniku jest zakup dwóch podjazdów o długości do 10 m, o pojemności min. 53 pasażerów, w tym min. 23 na miejscach siedzących. Wymagane są drzwi w układzie 1-2-0 (dwuskrzydłowe o szerokości wejścia min. 1200 mm, jednoskrzydłowe min. 720 mm). Autobusy mają być wyposażone w klimatyzację oraz monitoring.

Wymagane są silnik elektryczny umieszczony centralnie lub silniki elektryczne umieszczone przy osi napędowej o sumarycznej mocy szczytowej min. 120 kW. Zakładana jest pojemność magazynów energii elektrycznej rzędu min. 200 kWh, pozwalająca na przejechanie minimum 130 km. Konstrukcja autobusu ma być przystosowana do montażu pantografu na dachu oraz do wolnego ładowania w systmie plug-in.

Zamawiający zakłada budowę dwustanowiskowej ładowarki na terenie zajezdni ZGK.

Termin składania ofert mija 16 listopada, natomiast na realizację zamówienia przeznaczono 10 miesięcy.

O wyborze najkorzystniejszej oferty zdecyduje cena (60%), liczba miejsc (5%), szyba przednia (preferowana dzielona – 5%), szyby w części pasażerskiej (preferowane pojedyncze – 5%), poszycie zewnętrzne (preferowane poszycie zewnętrzne ścian bocznych podzielone pionowo na części w całym pasie podokiennym, podzielonym dodatkowo poziomo na część górną i dolną – 5%), silnik trakcyjny (preferowany silnik centralny –5%), szerokość nadwozia (preferowana szerokość nadwozia autobusu nie większa niż 2450 mm – 5%) gwarancja całopojazdowa (10%).

Polecane posty