Bielsko-Biała: Komunikacja miejska w dniu Wszystkich Świętych

1 listopada każdego roku – dzień Wszystkich Świętych – nieprzebrane tłumy nawiedzają cmentarze, by złożyć wizytę przy grobach bliskich. W corocznej wędrówce od lat pomaga im komunikacja miejska, uruchamiane są na ten dzień specjalne linie i wyjeżdża nieraz więcej pojazdów, niż w dni powszednie w godzinach szczytu. Jest to więc ważny dzień i dla komunikacji.
Zachęcamy wszystkich do skorzystania z komunikacji miejskiej w tym dniu.

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej informuje, że w dniu 1 listopada 2018 r. (czwartek) autobusy kursować będą zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele i święta, za wyjątkiem linii nr 7 na której w godzinach od 8:00 do 18:00 autobusy kursować będą z częstotliwością co 15 minut na trasie Wapienica Dzwonkowa – Kamienica (w tych godzinach nie będą obsługiwane przystanki Karbowa Hala Widowiskowo-Sportowa i Karbowa Wyciąg) oraz linii nr 18 na której w godzinach od 9:50 do 17:15 autobusy kursować będą zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni robocze.

Ponadto w dniach 1 i 2 listopada 2018 r. w miarę zapotrzebowania uruchomione będą dodatkowe kursy autobusów linii nr 7 na trasie Piastowska Dworzec – Kamienica – Warszawska Dworzec.

W dniach od 30 października do 5 listopada br. obowiązywać będzie dodatkowy przystanek: Karpacka Cmentarz w kierunku przystanku Kamienica.

Wszystkich-Świętych

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych w rejonie niektórych cmentarzy w Bielsku-Białej nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Zmiany będą obowiązywać od dnia 30.10.2018 r. od godz. 18.00 do dnia 4.11.2018 r. do godz. 20.00.

1. Cmentarz przy ul. Grunwaldzkiej
– ruch jednokierunkowy na ul. Wita Stwosza /od ul. Grunwaldzkiej do ul. Piastowskiej/ oraz na ul. Juliusza Kossaka /od ul. Piastowskiej do ul. Grunwaldzkiej;
– na ul. Wita Stwosza dopuszczony prawostronny postój przykrawężnikowy (parkowanie równoległe).

2. Cmentarz przy ul. Cmentarnej
– ruch jednokierunkowy na Akademii Umiejętności /od ul. Cmentarnej do ul. Gabrieli Zapolskiej;
– ruch jednokierunkowy na ul. Gabrieli Zapolskiej /od ul. Dawnej do ul. Żywieckiej.

3. Cmentarz przy ul. Polnej
– obustronny zakaz zatrzymywania się na odcinku od wjazdu na parking przy cmentarzu do posesji nr 66.

4. Cmentarz komunalny przy ul. Karpackiej
– zakaz ruchu /z wyjątkiem mieszkańców/ na ul. Łuczników;
– zakaz ruchu /bez wyjątków/ na ul. Karpackiej bocznej (była ul. Łamana);
– zakaz zatrzymywania się po prawej stronie ul. Działowej;
– jednokierunkowy ruch okrężny na parkingach przy cmentarzu;
– wjazd na parkingi z ul. Karpackiej wyłącznie na zasadzie skrętu w prawo /od centrum miasta/, od Kamienicy zakaz skrętu w lewo;
– wykluczenie postoju na placu przed cmentarzem;
– w dniu 1.11.2018 r. w godz. 8.00-18.00 ul. Karpacką autobusy będą kursowały co 15 minut, a w razie potrzeby zostaną uruchomione dodatkowe kursy na trasie dworzec – Kamienica;
– od wtorku 30.10.2018 r. /rano/ do poniedziałku 5.11.2018 r. /wieczór/ zostanie uruchomiony przystanek przy ul. Karpackiej na wysokości cmentarza /w kierunku Kamienicy.

Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych przewidziane są na górnym parkingu wzdłuż ogrodzenia cmentarza (istniejące 5 stanowisk), na parkingu przy drodze dojazdowej do budynku administracyjnego Zieleni Miejskiej oraz na dalszym odcinku tej drogi (istniejące miejsca postojowe).

Polecane posty