Żywiec: Zastępcza komunikacja autobusowa na S5

Koleje Śląskie przypominają, że od 7 sierpnia 2018 r. ze względu na prace modernizacyjne prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe ruch pociągów na odcinku Żywiec – Zwardoń zostanie wstrzymany. Zastępcza komunikacja autobusowa przewidziana jest od 7 sierpnia do 14 listopada br. W trosce o komfort podróżnych pociągi będą skomunikowane z autobusami zastępczymi na stacji w Żywcu.

Prace na odcinku Żywiec – Węgierska Górka umożliwią sprawniejszy i szybszy przejazdy pociągów z prędkością 100 km/h. Obejmą odnowienie 8 km toru, wraz z siecią trakcyjną.

Na trzech przystankach /Radziechowy Wieprz, Cięcina Dolna i Cięcina/ przebudowane zostaną perony. Zostaną wyposażone w wiaty, ławki i gabloty informacyjne. Będą dostosowane do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Nowe oświetlenie peronów, dojść oraz oznakowanie przystanków osobowych zapewni większy komfort i bezpieczeństwo podróżnym. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. 10 przejazdów otrzyma nową nawierzchnię, a na trzech zostaną zainstalowane nowe urządzenia zabezpieczające. Remont obejmie również 21 obiektów inżynieryjnych, w tym 7 mostów – m.in. nad Sołą i Leśnianką.

Wartość rewitalizacji odcinka Żywiec – Węgierska Górka wynosi 35 mln zł. Prace potrwają do połowy przyszłego roku. Inwestycja jest finansowana z budżetu państwa.

Polecane posty