Żywiec: Otwarcie ofert w przetargu na 3 nowe autobusy

Miejski Zakład Komunikacyjny w Żywcu Sp. z o.o. otworzył oferty w przetargu na dostawę w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu trzech nowych autobusów miejskich tej samej marki o długości od 10,4 do 11 metrów. W postępowaniu wpłynęły dwie oferty, pierwsza złożona przez Kosorcjum Solaris Bus&Coach oraz PKO Leasing, którzy zaoferowali 3,35 mln zł, natomiast druga złożona prze Leasing Sp. z o.o. z Warszawy opiewa na kwotę 3,69 mln zł. Obie oferty mieszczą się w budżecie zamawiającego, który określony jest na kwotę 3,75 mln zł brutto.

Autobusy, zgodnie z SIWZ mają zostać dostarczone w terminie do 210 dni od zawarcia umowy, choć obaj oferenci zadeklarowali czas wykonania dostawy na 180 dni. Czas leasingu wynosi trzy lata, po zakończeniu leasingu MZK Żywiec zastrzega sobie prawo wykupu pojazdów.

Nowe autobusy o układzie drzwi 2-2-2 mają pomieścić min. 84 pasażerów, z czego 21 na miejscach siedzących. MZK preferuje autobusy o pojemności silnika od 6,5 dm3 do 11 dm3 i minimalnej mocy 200kW – oczywiście w normie emisji spalin Euro 6, z automatyczną minimum 6 biegową skrzynią ze zintegrowanym retarderem i systemem diagnostycznym z oprogramowaniem dostosowanym do górskiej topografii.

Ponadto pojazdy muszą być wyposażone w system gaszenia pożaru zamontowany w komorze silnika oraz w system informacji pasażerskiej składający się z elektronicznych tablic kierunkowych, monitora LCD o przekątnej min 23″, na którym będą prezentowane informacje o trasie przejazdu, a także komputera pokładowego. Autobusy będą musiały być wyposażone także w kamery – 5 sztuk wewnętrznych (4 szt. przedział pasażerski, 1 szt. obserwująca drogę przed pojazdem) oraz 1 szt. zewnętrzna (na prawej ścianie nadwozia).

Polecane posty