Wisła: Powstanie centrum przesiadkowe

Wisła Uzdrowisko_2013_08_12-2

Po rozpoczętej inwestycji w Cieszynie przychodzi czas na Wisłę. Na terenie przylegającym do dworca kolejowego powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe. Zakres projektu zakłada zagospodarowanie terenu przyległego do dworca PKP zlokalizowanego w centrum miasta wraz modernizacją budynku dworca. W ramach projektu planuje się poprawić standard obiektów towarzyszących infrastrukturze dworcowej oraz nadać im nowe funkcje. W ramach inwestycji powstanie nowoczesny parking oraz mini centrum przesiadkowe, służące mieszkańcom i turystom. Istniejący budynek dworca zostanie zmodernizowany. Miejsce będzie przyjazne dla wszystkich podróżujących, szczególnie tym, którzy chcą przesiąść się z samochodu do pociągu lub z pociągu na rower.

W uchwalonym budżecie na 2017 r. znalazła się kwota 115 tysięcy złotych na budowę węzła przesiadkowego. Chodzi o tereny obecnego dworca kolejowego. Najwyższy czas ruszyć z tą inwestycją. Mamy złożony wniosek o dofinansowanie, koszt modernizacji i budowy węzła to około 2,3 miliona złotych. Inwestycja będzie też związana z gastronomią i termomodernizacją budynku. Do końca lutego złożymy kolejny wniosek – wyjaśnia burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Wisła Uzdrowisko_2013_08_12-2

Wczoraj na stronie Urzędu Miejskiego w Wiśle zamieszczona została informacja możliwości składania ofert na opracowanie dokumentacji aplikacyjnej dla zadania pn. „Budowa węzła przesiadkowego w rejonie dworca kolejowego w Wiśle Centrum – etap II: Przebudowa i adaptacja części budynku dworca kolejowego na obiekt usługowy służący obsłudze węzła przesiadkowego”. Oferty można składać do 20 lutego 2017 r.

 

 

Polecane posty