Transexpo 2014 – cz. 4: Pozostałe marki

Zapraszamy do obejrzenia ostatniej relacji z Targów Transexpo 2014, w której przedstawimy pokrótce pozostałych wystawców.

AMZ-KUTNO zaprezentował trzy modele. Pierwszy z nich to CitySmile 12LF dla firmy Mobilis Kraków. Oprócz niego można było zobaczyć prototyp CitySmile 8,5LF Electric. Wisienką na torcie był jednak owoc współpracy pomiędzy konstruktorami AMZ Kutno, którzy opracowali zabudową i szkielet pojazdu, a francuską firmą Safra, która opracowała elektryczny napęd do pojazdu.

[nggallery id=11]

AUTOSAN S.A. pokazał pierwsze dwa niskopodłogowe autobusy miejskie z silnikami Cummins Euro. Teraz w kolejne do Euro 6 czekają modele Sancity 9 LE oraz Eurolider 10/12. Niebawem pojawi się także 12-metrowy pojazd z silnikiem Cummins ISL 8,9 Euro 6 oraz…przegub i to najprawdopodobniej z silnikiem firmy IVECO.

[nggallery id=12]

IVECO BUS zademonstrował szeroką gamę modeli począwszy od autobusów miejskich, a kończąc na turystycznych. Z segmentu pojazdów miejskich można było zobaczyć Urbanway 12M oraz niskowejściowy Crossway LE City 10,8M. Z kolei segment międzymiastowy reprezentowały pojazdy: niskowejściowy Crossway LE Line 12M oraz Crossway Pro 12M. Okrętem flagowym producenta zostanie turystyczny model Magelys.

[nggallery id=13]

SCANIA POLSKA promowała w Kielcach wyłącznie swoje autobusy międzymiastowe i turystyczne. Na TRANSEXPO mogliśmy zobaczyć autokar Scania Touring HD w wersji trzyosiowej o długości 14 m oraz po raz pierwszy w Polsce –dwuosiowy model Scania-Irizar i6 12.35. Całość uzupełnił międzymiastowy autobus Scania-Higer A30 w wersji dwuosiowej, który aktualnie przechodzi serię testów w całej Polsce.

[nggallery id=14]

SOLBUS / LIDER TRADING –na kieleckim stoisku producenta z Solca Kujawskiego był obecny przegubowy autobus SM 18 LNG w barwach MZA Warszawa. Jego debiut miał miejsce na wrześniowych targach w Hanowerze. Towarzyszył mu pierwszy w historii soleckiej fabryki autobus z silnikiem Euro 6 –Solbus SM 12 z jednostką napędową Cummins o mocy 285 KM.

[nggallery id=15]

SOR –czeski producent jak zwykle pokazał w Kielcach przekrój swojej oferty na polski rynek – tym razem z Euro 6 i elektrobusem w rolach głównych. Zobaczyliśmy autobus elektryczny SOR EBN 11, któremu towarzyszyły niskowejściowe pojazdy BN 12 Euro 6, CN 9,5 Euro 6 oraz autokar LH 12 –także w wersji Euro 6.

[nggallery id=16]

TROLIGA –słowacki producent na targach w Kielcach firma promowała autobusy międzymiastowe typu Pegasus –zarówno w formie wyprzedaży ostatnich jednostek Euro 5, jak i polskiej premiery najnowszej wersji Euro 6.

[nggallery id=17]

MA3 – białoruski MAZ pokazał dwa pojazdy, pierwszy z nich to premierowy, 9-metoryw międzymiastowy MAZ w wersji midi, a więc model 232. Natomiast drugi pojazd to model 12-metrowy zasilany CNG.

[nggallery id=18]

Polecane posty