Koleje Śląskie: Jeździmy razem już 5 lat!

1 października minie 5 lat, od kiedy na trasę ruszył pierwszy pociąg Kolei Śląskich. W związku z tym małym jubileuszem zaplanowaliśmy na najbliższy weekend kilka atrakcji dla naszych pasażerów i miłośników kolei…

Wszystkich pasjonatów kolei zapraszamy w sobotę (1 października) na perony dworców w Katowicach i Bielsku-Białej, gdzie od godziny 10:00 do 16:00 udostępnimy odwiedzającym po jednym pojeździe z naszej bazy taborowej. Korzystając z tej okazji można będzie m.in. zobaczyć z bliska jak wygląda kabina maszynisty, czy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie za sterami pociągu.

Tego dnia serdecznie zapraszamy także do naszego Centrum Obsługi Pasażera (COP) na dworcu w Katowicach, gdzie będzie można zobaczyć minimakietę z modelami kolejek, przygotowaną przez katowickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Wystawa będzie dostępna w godzinach 10:00–16:00 i po tym czasie przeniesie się do Sosnowca, gdzie będzie ją można podziwiać  w znacznie większej okazałości następnego dnia – w niedzielę – w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Jana Kilińskiego 31. Podczas wystawy w  COP można będzie zapytać obezpłatne wejściówki na tę niedzielną giełdę i prezentację kolei w miniaturzew Sosnowcu. Wśród wielu atrakcji podczas niedzielnych prezentacji znajdzie się m.in. możliwość zabawy kolejkami i poprowadzenia pociągu. Oczy zwiedzających będą cieszyć m.in. miniaturowe pociągi jeżdżące po szlakach i plątaninach torów na makiecie o wymiarach 6 x 10 m. Samo centrum w Sosnowcu znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego, więc również na miejsce warto wybrać się pociągiem.

2-120-002-2_2016_07_06

Ponadto w sobotę, w pojazdach udostępnionych na katowickim i bielskim dworcu, a także w Centrum Obsługi Pasażera można będzie zdobyć kupon na bezpłatny przejazd jubileuszowym pociągiem specjalnym. Pociąg wyruszy w niedzielę o godzinie 14:05 z dworca w Katowicach i wróci na niego o godzinie 15:54. Trasa przejazdu będzie przebiegała w większości unikalnym szlakiem, którym nie jeździmy na co dzień, będzie to zatem nie lada gratka dla wszystkich miłośników kolei. Pociąg przejedzie przez takie stacje i posterunki jak: Chorzów Batory, Hajduki, Katowice Panewniki, Katowice Muchowiec, Stawiska, Mysłowice. Kupony na ten pociąg będą wydawane na hasło „Jeździmy z Wami już 5 lat”, a ich liczba jest ograniczona.

Top