Jesienią ruszy BBike

BBbike

BBike – taką nazwę będzie nosił Bielski System Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerów, który zostanie uruchomiony w stolicy Podbeskidzia 1 października. Wypożyczalnie miały zostać uruchomione wiosną, jednak procedura przetargowa została wydłużona przez proces odwoławczy jednej ze startujących w przetargu firm. W kolejnych latach (2015-2017) system wypożyczalni ruszy 1 kwietnia, a zakończy 31 października. Do dyspozycji użytkowników oddanych zostanie 120 rowerów oraz 12 stacji. Na większości stacji zamontowanych zostanie 12 stojaków i 10 rowerów, czyli będą po 2 dodatkowe miejsca do dokowania rowerów. Każdy pojazd zostanie wyposażony w elektrozamek ułatwiający jego wypożyczenie oraz zwrot, jak również w zamek szyfrowy umożliwiający oddanie roweru nawet do stacji, która jest już pełna.

Stacje zostaną umieszczone w miejscach najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców, takich jak: centrum, dworzec, uczelnie, pętle autobusowe, tereny rekreacyjne. Czas przejazdu między dwiema najbliższymi stacjami ma wynosić mniej niż 20 minut. Ten odcinek ma być dla klientów bezpłatny. Wszystkie 12 lokalizacji zostało pod tym względem sprawdzonych poprzez przejechanie tras między nimi.

Spis stacji:
1) plac Ratuszowy
2) ul. Warszawska/dworzec PKS
3) ul. Cieszyńska/plac św. Mikołaja
4) Starostwo Powiatowe
5) Cygański Las
6) ul. Czołgistów/Akademia Techniczno-Humanistyczna
7) ul. Konopnickiej/basen
8) plac Mickiewicza
9) ul. Babiogórska/pętla autobusowa
10) ul. Spółdzielców/ATH
11) ul. Łagodna/ul. Żywiecka
12) ul. Sosnkowskiego/basen

Wykonawca ma możliwość uruchomienia stacji komercyjnych, które byłyby kompatybilne z systemem. W celu wypożyczenia roweru trzeba będzie zarejestrować się na stronie internetowej, podpisać regulamin oraz wnieść opłatę inicjalną. Środki zgromadzone na koncie będą służyć do zabezpieczenia płatności za przekroczenie czasu bezpłatnego korzystania z SBWR, a w razie rozwiązania umowy z klientem zostaną zwrócone. Do dyspozycji klientów będzie telefoniczne Biuro Obsługi Klienta czynne przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, które posłuży nam fachową pomocą.

Polecane posty