Jeleśnia: Koleje Śląskie uruchomią pociągi do Jeleśni?

W poniedziałek 10-go października w Katowicach miało miejsce spotkanie przedstawiciela Stowarzyszenia Kolej Beskidzka z Zarządem Spółki Koleje Śląskie. Rozmowy dotyczyły możliwości wydłużenia połączeń relacji Katowice – Żywiec do Jeleśni w weekendy i święta. Prowadzone rozmowy dotyczą dwóch par połączeń (czterech pociągów).

Z ogromnym optymizmem do tego rozwiązania podchodzi Jeleśnia. Włodarze gminy zapowiadają, że są gotowi partycypować w kosztach związanych z uruchomieniem tego połączenia. W grę wchodzi kwota około 100 tyś zł na rok. Jeżeli przedstawiciele stron dojdą do porozumienia to pociągi Kolei Śląskich mogłyby zacząć jeździć do Jeleśni już od przyszłorocznych ferii zimowych. Wicewójt Gminy Bronisław Jafernik chwali się, że Jeleśnia w najbliższej przyszłości planuje przeprowadzić kompleksową rewitalizację budynku dworca kolejowego.

en75-003_2015_10_29

Pomysł z uruchomieniem nowych połączeń zrodził się z myślą o poprawie dostępności turystycznej przy jednoczesnej promocji Gminy Jeleśnia. Pociągi były by skomunikowane w Jeleśni z przewoźnikami drogowymi kursującymi w kierunku Korbielowa, zapewniając tym samym dojazd na szlaki turystyczne w masywie Pilska i okolicach oraz do stacji początkowych wyciągów ośrodka narciarskiego Korbielów-Pilsko.

Warto nadmienić, że w rozkładzie jazdy, który zacznie obowiązywać w grudniu, zostanie uruchomiony weekendowy, studencki pociąg z Żywca do Suchej Beskidzkiej, który będzie jeździł przez Jeleśnię.

Polecane posty