Czechowice-Dziedzice: Przetarg na zakup autobusów

By on 18/01/2017 in Tabor autobusowy

Czechowickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. ogłosiło przetarg na dostawę 4 sztuk 12-metrowych autobusów z tradycyjnym silnikiem diesla. Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 3,72 mln zł netto. Nowe pojazdy trafią do Czechowic-Dziedzic jeżeli spółce uda się pozyskać unijne fundusze na ich zakup.

Nowe pojazdy, które chce zakupić PKM mają mieścić się w przedziale od 11,5 do 12,5 m i pomieścić co najmniej 85 pasażerów, w tym min. 28 na miejscach siedzących (10 miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi). W pojazdach ma znaleźć się również miejsce na wózek dziecięcy oraz miejsce dla niepełnosprawnych. Ich rozmieszczenie ma zostać odpowiednio oznakowane w postaci odmiennego koloru podłogi wraz z piktogramami.

Pojazdy mają być wyposażone w czterosuwowy, rzędowy, 5 lub 6-cylindrowy z zapłonem samoczynnym, chłodzony cieczą, wysokoprężny z bezpośrednim wtryskiem paliwa, spełniający normę emisji spalin min. EURO 6 o pojemności skokowej 9 dm3 – 12 dm3.

34_2016_06_06-10

Ponadto Zamawiający wymaga, aby we wnętrzu pojazdu zostały zamontowane poręcze pionowe wyposażone w punkty świetlne w technologii LED. Na środkowym podeście na ścianie bocznej musi zostać zamontowane tapicerowane oparcie dla pasażerów stojących. Nowością jest także wymóg zastosowania w pojazdach przesuwnych okien. Muszą one stanowić 70% okien na każdej stronie pojazdu.

Wyposażenie pojazdów obejmuje również całopojazdową klimatyzację, wentylację, elektroniczne tablice kierunkowe, system zapowiadania przystanków, system zliczania potoków pasażerskich, kasowniki,  a także router do bezprzewodowego internetu. Kolejną nowością będzie duża, szeroka tylna tablica kierunkowa, która oprócz nr linii będzie wyświetlała również przystanek docelowy. We wnętrzu pojazdu zamontowany zostanie ekran LCD o minimalnej przekątnej 22″. Wszystkie pojazdy mają być wyposażone również w system blokady alkoholowej.

Oferty można składać do 23 lutego. O wyborze zdecydują cena (70%), aspekty środowiskowe i ekologiczne związane ze zużyciem energii, emisją dwutlenku węgla i zanieczyszczeń (25%), okres gwarancji (3%) i rozwiązania techniczno-eksploatacyjne (2%). Pierwszy pojazd ma zostać dostarczony w terminie do 160 dni od zawarcia umowy z PKM, a kolejne trzy – maksymalnie w terminie do 180 dni od zawarcia umowy z Urzędem Marszałkowskim o dofinansowanie.

Top