Czechowice-Dziedzice: Przetarg na rozbudowę Systemu Zarządzania Flotą

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach sp. z o.o. ogłosiło przetarg na „Rozbudowę Systemu Zarządzania Flotą”. W ramach rozbudowy systemu Wykonawca będzie zobowiązany m.in. dostarczyć narzędzie do tworzenia i zarządzania rozkładem jazdy. Oprogramowanie musi umożliwiać wydruk rozkładów jazdy na przystanki w minimum 5 wersjach formatki.

Uruchomiony zostanie internetowy system informacji pasażerskiej, który będzie umożliwiał wprowadzenie daty planowej podróży (możliwość wyboru daty z kalendarza). Pasażer za pomocą sterowania osią czasu (w przód i w tył) będzie miał możliwość sprawdzenia rozkładu jazdy z wyprzedzeniem np. na weekend, na kolejny tydzień. Na podkładzie mapowym Open Street Map prezentowane będzie rzeczywiste położenie autobusów. Po wybraniu numeru linii i kierunku pokazywana będzie trasa linii z przystankami oraz piktogram poruszającego się autobusu z uwzględnieniem ewentualnych opóźnień i przyspieszeń. Ponadto po kliknięciu na dowolny przystanek na mapie pojawi się wirtualna tablica przystankowa.

Obok responsywnego portalu powstanie również aplikacja mobilna, która będzie dostępna do pobrania na smartfon/tablet lub inne urządzenia mobilne. Aplikacja będzie musiała działać co najmniej na urządzeniach z systemem operacyjnym Android 2.3, IOS 6.0, Windows Phone 8.1, Windows 10 mobile. Podobnie jak w serwisie www, również w aplikacji po wyborze przystanku wyświetlana będzie wirtualna tablica przystankowa prezentująca rzeczywiste odjazdy autobusów lub formatka przystankowa prezentująca odjazdy rozkładowe.

W 10 eksploatowanych przez przewoźnika Solarisach Wykonawca będzie musiał zamontować wewnętrzne tablice LCD do wyświetlania m.in. informacji o nr linii, przystanku docelowym oraz graficzną prezentację trasy przejazdu. Na 10 minut przed planowanym odjazdem z przystanku początkowego w sposób automatyczny tablice kierunkowe (zewnętrzne i wewnętrzne) będą musiały wyświetlać czas pozostały do odjazdu naprzemiennie z wyświetlanym kierunkiem docelowym. Ponadto flota zostanie doposażona w system zapowiedzi głosowych, po 1 szt. kasowników przeznaczonych do obsługi biletów papierowych z opcją kasowania biletów elektronicznych oraz system monitoringu wizyjnego składający się z 5 kamer (3 wewnętrzne, po 1 przed i z tyłu pojazdu). Dodatkowo autobusy zostaną wyposażone w system blokady alkoholowej oraz ładowarki USB

Doposażeniem objęte zostaną Solarisy Urbino 10 (#01, #02, #03), Urbino 12 (#06, #08, #11, #12, #13, #22) oraz dwa Solarisy Urbino 15 (#18 i #19).

Termin składania ofert mija 25 stycznia 2018 r.

Polecane posty