Czechowice-Dziedzice: Gmina w projekcie E-bus

By on 03/04/2017 in Tabor autobusowy

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy o włączeniu się Żywca do rządowego projektu E-bus. Więcej o projekcie tutaj. Pod koniec marca do tego grona dołączyła Gmina Czechowice-Dziedzice, która zadeklarowały zakup 4 autobusów elektrycznych.

13_2015_03_19-3

20 lutego podpisane zostały listy intencyjne przez PFR, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Energii, NCBiR, NFOŚiGW oraz samorządowców z 41 polskich miast i gmin. Na liście przystępujących do programu miast znalazła się gmina Żywiec, która planuje pozyskać 13 autobusów elektrycznych. 30 marca do tego grona dołączyły kolejne ośrodki, w  tym m.in. sąsiednie Czechowice-Dziedzice. Na dzień dzisiejszy sygnatariusze porozumienia zadeklarowali chęć zakupu łącznie 819 autobusów elektrycznych do 2020 roku.

Część z zadeklarowanych elektrobusów została już zamówiona lub będzie zamówiona przez samorządy w ramach projektów realizowanych w oparciu o fundusze unijne. Aż 321 szt. autobusów elektrycznych mieści się już zakupowych planach w ramach unijnych programów (POIŚ, POPW i RPO), w tym 218 szt. znajduje się w projektach dużych, wojewódzkich miast.

Top