Cieszyn: Nie będzie poczekalni na tymczasowym dworcu

DSC_9405

Podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej w Cieszynie, Radny Marek Szczypka zawnioskował do Burmistrza Cieszyna Pana Ryszarda Macury o zorganizowanie punktu poczekalni autobusowej na tymczasowym dworcu autobusowym. Radny we wniosku do włodarza miasta apelował o zwrócenie uwagi na fakt, by poczekalnia nie była zbytnio oddalona od punktu przesiadkowego i w miarę możliwości technicznych była zwrócona tak, aby osoby w niej oczekujące miały w polu widzenia podjeżdżające autobusy.

DSC_9405

W odpowiedzi Burmistrz Macura poinformował, że „miejsce to ma charakter tymczasowy i z uwagi na ograniczone możliwości techniczno-formalne nie planuje się ustawienia poczekalni dla podróżnych. Na placu tym, po przeniesieniu przystanków autobusowych, zostały ustawione wiaty przystankowe (jedna dla autobusów komunikacji miejskiej, cztery dla komunikacji ponadlokalnej), które umożliwiają schronienie się przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, podobnie jak ma to miejsce na innych przystankach komunikacyjnych na terenie miasta wyposażonych w wiaty”.

Pozostaje mieć nadzieję, że budowa centrum przesiadkowego zostanie zrealizowana zgodnie z planem i pod koniec roku pasażerowie będą czekali na autobusy w komfortowych warunkach.

Polecane posty