Bielsko-Biała: Rozstrzygnięto przetarg na miejskie rowery

Urząd Miejski w Bielsku-Białej rozstrzygnął przetarg na „Zorganizowanie, uruchomienie, zarządzanie i kompleksową eksploatację Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych w Bielsku-Białej (SBWR)”. Poprzedni przetarg został unieważniony o czym informowaliśmy tutaj.

Pod koniec kwietnia Urząd Miejski w Bielsku-Białej ponownie ogłosił przetarg na kompleksową obsługę wypożyczalni rowerów. Tym razem oferty złożyły dwie firmy – podobnie jak na początku 2018 r. firma Nextbike Polska (za kwotę 3,9 mln zł) oraz spółka Egis Bike Polska (za kwotę 3,7 mln). Ta druga to spółka w skład której wchodzi dotychczasowy operator systemu BBbike – firma BikeU. Wybrana została tańsza oferta, złożona przez firmę Egis Bike Polska, której miasto chce powierzyć organizację BBbike w kolejnych latach. Drugi oferent – spółka Nextbike Polska może jednak złożyć odwołanie od wyniku przetargu, na co ma czas do końca sierpnia. Jeżeli takowe nie wpłynie to miejskie rowery wrócą na ulicę miasta wiosną przyszłego roku.

Przypominamy, że system BBbike ma składać się z 24 stacji, z których każda będzie wyposażona w terminal z panelem sterującym i informacyjnym, 288 stojaków rowerowych, z czego 12 na każdej stacji, 192 rowerów i 10 rowerów zapasowych. System funkcjonował będzie co najmniej w okresach od 1 kwietnia do 31 października w latach 2019 – 2022.

Polecane posty