Bielsko-Biała: Powstaną nowe stacje BBbike?

Już za niecały miesiąc, 1 listopada wygaśnie umowa z firmą BikeU, która od 2014 r. jest operatorem miejskiej wypożyczalni rowerów BBbike. Niebawem Urząd Miejski planuje ogłoszenie nowego przetargu, co jednocześnie jest szansą na znaczną rozbudowę systemu. W mieście może powstać nawet 12 nowych stacji rowerowych. Urząd Miejski w 2015 r. planował rozbudowę obecnego systemu BBbike. Ogłoszono wówczas przetarg na budowę nowych stacji, jednak zamówienie unieważniono, gdyż konkurencyjna firma Nextbike zakwestionowała jego uczciwość – chodziło bowiem o zapis zobowiązujący do zapewnienia kompatybilności nowych stacji ze starym systemem.

Od samego początku działania systemu mieszkańcy miasta sygnalizowali potrzebę uruchomienia kolejnych stacji. Być może już w przyszłym roku miejskie rowery będzie można wypożyczyć w dzielnicach takich jak Komorowice, Straconka czy Wapienica, a także w okolicy Lotniska, Szpitala Wojewódzkiego czy pływalni „Aqua”.

System Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych w Bielsku-Białej działa od 1 października 2013 roku. Składa się na niego 12 stacji rowerowych i 120 rowerów. Stacje są rozmieszczone co kilkaset metrów, co umożliwia łatwe dotarcie w wybrany rejon w dowolnym czasie.


Rowery_2017_09_30

Polecane posty