Bielsko-Biała: Postęp prac na linii kolejowej nr 139 [aktualizacja]

Od kilku miesięcy trwa generalny remont torów na linii kolejowej nr 139 na odcinku pomiędzy stacjami Bielsko-Biała Główna a Wilkowice Bystra. Zapraszamy do obejrzenia galerii z postępu prac.

Stan na 08.09.2018 r.

Dobiega końca remont torów na linii kolejowej nr 139 z Bielska-Białej do Wilkowic. Zakończony został remont stacji Bielsko-Biała Lipnik – zamontowano nową wiatę, wybrukowano perony, a także wyremontowano pochylnie dla wózków inwalidzkich.


Stan na 23.07.2018 r.

Od momentu przygotowywania ostatniej fotorelacji minął ponad miesiąc. Największe postępy prac są widoczne w Wilkowicach, gdzie trwają obecnie remonty przejazdów kolejowych. Wymienione zostały już tory oraz sieć trakcyjna.


Stan na 14.06.2018 r.

Główny front robót przeniósł się na południowy odcinek trasy do Wilkowic i Mikuszowic, gdzie trwa m.in. budowa peronów. Pomiędzy stacją Bielsko-Biała Leszczyny a Mikuszowice brakuje jeszcze sieci trakcyjnej, uzupełniania jest także podsypka.


Stan na 23.04.2018 r.

Trwają prace nad wymianą rozjazdów na stacji Bielsko-Biała Lipnik.


Stan na 06.04.2018 r.

Po zimowej przerwie wznowiono prace na torze w kierunku Żywca. Trwa wymiana torowiska na odcinku pomiędzy Leszczynami a Wilkowicami. Przebudowywane są także przejazdy kolejowe, a na stacji Bielsko-Biała Lipnik trwa budowa nowego peronu.


Stan na 23.12.2017 r.

Zakończyła się przebudowa peronów na stacji Leszczyny, na której wymieniono również szyny i podkłady. Otwarte zostało także przejście dla pieszych pomiędzy peronami. Na pozostałych stacjach prace wstrzymano na okres zimowy.


Stan na 26.11.2017 r.

Trwa budowa peronów na stacjach w Mikuszowicach oraz Leszczynach. W Lipniku wykonawca przystępuje do prac rozbiórkowych istniejącego zadaszenia peronów. Nowe podkłady i szyny pojawiły się już na torze w kierunku Żywca. Trwa remont przejazdów kolejowych.


Stan na 25.10.2017 r.

Ukończona została budowa peronów na stacjach w Mikuszowicach, Leszczynach i Lipniku. Na peronach pojawiły się wiaty, ławki, gabloty informacyjne oraz kosze na śmieci. Trwają ostatnie prace związane z montażem sieci trakcyjnej.


Stan na 01.10.2017 r.

Pasażerom oddane zostały wyremontowane perony na stacji Wilkowice-Bystra, natomiast w Mikuszowicach, na Leszczynach oraz w Lipniku trwa budowa peronów. Na remontowanym odcinku stawiane są słupy trakcyjne, a PKP Energetyka rozpoczyna montaż trakcji.


Stan na 02.09.2017 r.

W Bielsku-Białej trwa rozbiórka peronów p.o. Bielsko-Biała Lipnik. Od 02.09.2017 r. do 05.09.2017 r. zamknięta dla ruchu została ul. Poniatowskiego, z uwagi na remont przejazdu kolejowego, natomiast na odcinku od stacji Wilkowice-Bystra do ul. Poniatowskiego wykonany został już nowy tor. Na stacjach Bielsko-Biała Leszczyny, Wilkowice-Bystra oraz p.o. Bielsko-Biała Mikuszowice trwa budowa peronów. Trwają również remonty przejść podziemnych w Wilkowicach i Leszczynach.

 


Stan na 04.08.2017 r.

W Bielsku-Białej prowadzone są prace rozbiórkowe starych peronów przystankowych, przygotowywana jest nawierzchnia pod nowe tory, natomiast w Wilkowicach ułożono już ich pierwszy fragment. Zapraszamy do obejrzenia galerii z postępu prac.


 

Polecane posty