11 grudnia zmieni się rozkład jazdy pociągów. Nowy projekt rozkładu jazdy pociągów spółki PKP Intercity został opublikowany na stronie PKP Bielsko-Biała. Z zamieszczonych informacji wynika, że tak jak dotychczas ze stacji Bielsko-Biała Główna do Gdyni odjadą trzy składy pociągów Pendolino. Zmiana pojawi się w relacjach powrotnych pociągów. Dotychczas tylko jeden skład Pendolino jechał z Gdyni do stolicy Podbeskidzia, a pozostałe dwa kursowały z Warszawy. Od momentu wprowadzenia nowego rozkładu jazdy wszystkie trzy pociągi EIP do Bielska-Białej pojadą z Gdyni. W nowym rozkładzie jazdy pojawi się również połączenie Lublin – Bielsko-Biała (Zwardoń), o którym informowaliśmy tutaj. Nowością w przyszłym rozkładzie jazdy jest również połączenie weekendowo/wakacyjne połączenie do Zakopanego oraz bezpośrednie połączenie do Olsztyna.
Porównanie aktualnego i przyszłego rozkładu jazdy ze stacji Bielsko-Biała Główna
Aktualny | Nowy |
05:44 EIP -> Gdynia Główna | 05:08 EIP -> Gdynia Główna |
06:18 TLK BESKIDY -> Wrocław Główny p. Rybnik | 06:18 TLK BESKIDY -> Wrocław Główny p. Rybnik |
06:42 IC ONDRASZEK -> Białystok p. Częstochowa, Warszawa | 06:42 IC ONDRASZEK -> Białystok p. Częstochowa, Warszawa |
07:40 EIP -> Gdynia Główna | 07:40 EIP -> Gdynia Główna |
08:19 TLK SZYNDZIELNIA -> Poznań Główny p. Katowice, Gliwice, Ostrów Wielkopolski | 08:19 TLK SZYNDZIELNIA -> Poznań Główny p. Katowice, Gliwice, Ostrów Wielkopolski |
11:31 IC BRANICKI -> Białystok p. Katowice, Częstochowa, Warszawa | |
11:46 IC AUTOBUS -> Wisła Głębce | 11:40 IC AUTOBUS -> Wisła Głębce |
12:37 IC INKA -> Zwardoń p. Żywiec, Milówka (weekendy, ferie, wakacje) | |
12:54 TLK POJEZIERZE -> Olsztyn p. Katowice, Częstochowa, Warszawa (wydłużony z Katowic) | |
13:38 TLK KOSCIELISKO -> Zakopane p. Wadowice (weekendy, ferie, wakacje) | |
14:09 TLK KOSCIELISKO / KAROL KORN -> Bydgoszcz p. Rybnik, Wrocław, Poznań | |
14:51 IC KORFANTY -> Warszawa Wschodnia | 14:58 IC PILECKI -> Lublin p. Katowice, Częstochowa, Warszawa |
15:32 EIP -> Gdynia Główna | 15:32 EIP -> Gdynia Główna |
16:34 TLK BESKIDY -> Wrocław (niedziele) | |
16:51 IC WISŁA -> Warszawa Wschodnia | 17:07 IC INKA -> Warszawa p. Katowice, Częstochowa |
17:39 TLK SKRZYCZNE -> Wrocław Główny | |
18:29 TLK GANIMEDES -> Kołobrzeg (wakacje)
18:29 TLK -> Świnoujście (wakacje) |
19:38 TLK PIRANIA -> Kołobrzeg / Łeba / Świnoujście p. Rybnik, Wrocław (wakacje) |
20:47 TLK WENUS -> Gdynia Głowna | 20:48/22:13 TLK POWIŚLE -> Gdynia Główna p. Katowice, Częstochowa, Bydgoszcz |