Bielsko-Biała: Nie będzie nowych stacji BBbike

Do 2017 roku, czyli do momentu wygaśnięcia aktualnie obowiązującej umowy z operatorem, w Bielsku-Białej nie powstanie ani jedna nowa stacji systemu bezobsługowych wypożyczalni rowerowych BBbike.

W bieżącym roku Urząd Miejski przeprowadził dwa postępowania przetargowe na  budowę kolejnych stacji Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych BBbike. Pierwszy przetarg nie został rozstrzygnięty, gdyż wartość jedynej oferty złożonej przez firmę, która zorganizowała w Bielsku-Białej system wypożyczalni, przekroczyła przeznaczoną na ten cel kwotę.  Drugi przetarg unieważniono z powodu zakwestionowania uczciwości zamówienia przez firmę Nextbike z Wrocławia. Przedmiotem sporu był zapis zobowiązujący wykonawcę do zapewnienia kompatybilności nowych stacji ze starym systemem.

Nie możemy robić czterech stacji, które będą działały w oddzielnym systemie. To mijałoby się z celem. Jedna z firm potraktowała zapis o kompatybilności stacji jako ograniczenie konkurencyjności, dlatego musimy się wstrzymać z przetargiem do czasu zakończenia umowy – mówi Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Aktualna umowa z firmą BikeU wygasa w 2017 roku. Podczas wyłaniania nowego zarządcy wypożyczalni rowerowych zostanie ogłoszony przetarg na budowę nowych stacji rowerowych. Ile ich powstanie? Nie wiadomo.

Top