Bielsko-Biała: Miasto wybrało ofertę firmy BikeU

Firma BikeU z Warszawy wygrała przetarg na zorganizowanie, uruchomienie, zarządzanie i kompleksową eksploatację Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych w Bielsku-Białej. Ta sama firma uruchomiła wypożyczalnię miejskich rowerów w Bielsku-Białej w 2014 r. Już wiosną br. w mieście powstanie 28 stacji rowerowych, na których będzie można wypożyczyć aż 224 rowery. Każda stacja zostanie wyposażona w terminal oraz bezpłatne WI-FI, umożliwiające rejestrację i zarządzanie kontem. Wypożyczenie roweru będzie możliwe po rejestracji indywidualnego konta, akceptacji regulaminu oraz wpłaceniu przez Klienta opłaty inicjalnej w wysokości 10 złotych.

Opłata inicjalna dla nowych  użytkowników w dalszym ciągu będzie wnoszona jednorazowo i bezzwrotnie podczas rejestracji w SBWR. Pierwsze 20 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne a stawka maksymalna za pierwszą godzinę będzie wynosić 2 zł, za drugą nie zapłacimy więcej niż 4 zł. Nowością będzie możliwość wprowadzenia opłaty abonamentowej na okres 30 dni. Opłata będzie pobierana automatycznie przy pierwszym wypożyczeniu i nie będzie mogła być wyższa niż 20 złotych na miesiąc. Kolejna nowość pojawi się na stacjach, na których zamontowane zostaną czytniki kart zbliżeniowych. Dzięki nim będzie możliwość płatności zbliżeniowo kartą oraz smartphonem. Więcej o przetargu pisaliśmy tutaj.

W przetargu wzięły udział trzy firmy. Najtańszą ofertę na kwotę 2,79 mln złotych zaproponował dotychczasowy operator systemu BBbike – firma BikeU. Wyższe kwoty zaproponowały firmy S&T Services Polska (3,41 mln zł) oraz Nextbike Polska (3,65 mln zł).

Polecane posty