Bielsko-Biała: Krakowska i Żywiecka z dofinansowaniem!

By on 16/03/2017 in Wydarzenia

Ministerstwo Rozwoju poinformowało dzisiaj, że podjęło decyzję o zwiększeniu o 1,2 mld zł puli funduszy na konkurs w Programie Infrastruktura i Środowisko, dzięki czemu kolejne miasta dostaną środki unijne na inwestycje drogowe. „Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Miasta zawnioskowały o zdecydowanie większą kwotę niż ta, którą pierwotnie dla nich przeznaczyliśmy. Dlatego przesunęliśmy środki w programie, dzięki czemu 9 miast dostanie dodatkowo łącznie 1,2 mld zł unijnego wsparcia na inwestycje” – poinformował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Miasta, które dostaną dodatkowe środki to Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice (na 2 inwestycje), Konin, Piotrków Trybunalski, Poznań, Szczecin, Toruń, Wrocław. Ich inwestycje uzyskały wymagane minimum punktowe podczas oceny wniosków (co najmniej 60 proc. punktów), ale nie wystarczyło już dla nich środków. „Po zwiększeniu alokacji łączna pula środków unijnych w konkursie na wsparcie inwestycji drogowych w miastach na prawach powiatu wzrosła z 2,15 mld zł do ok. 3,35 mld zł” – poinformował wiceminister rozwoju Witold Słowik, który nadzoruje wdrażanie Programu Infrastruktura i Środowisko. Dodał również, że w najbliższym czasie możliwe będzie podpisanie umów o dofinansowanie inwestycji z miastami.

Rozbudowa DK 52 (ulic Żywieckiej i Krakowskiej) pochłonie blisko 151,3 mln zł a dofinansowanie Unii Europejskiej wyniesie 126,1 mln zł.

074

W ramach modernizacji ulicy Krakowskiej przebudowane zostaną przystanki autobusowe Krakowska Kopiec, Krakowska Lipnik Górny, Krakowska Krzyżowa i Krakowska Solskiego. Powstaną na nich nowe zatoki autobusowe wraz z wiatami przystankowymi. Również w ciągu ulicy Żywieckiej zmodernizowane i wybudowane zostaną nowe przystanki autobusowe wraz z wiatami przystankowymi. W ramach zadania wyremontowane zostaną przystanki Żywiecka Stojałowskiego, Żywiecka Stadion Miejski, Żywiecka Osiedle Grunwaldzkie, Żywiecka Hotel, Żywiecka Leszczyny Mikuszowice Dom Ludowy oraz Żywiecka Mikuszowice Krakowskie.

 

Top