Bielsko-Biała: Bilet na pociąg, autobus i parking w jednej aplikacji!

W Bielsku-Białej uruchomiona została nowa opcja zakupu biletu na komunikację miejską oraz miejskie parkingi przez telefon komórkowy za pomocą aplikacji SkyCash. Od ubiegłego roku elektroniczne bilety SkyCash funkcjonują w Kolejach Śląskich, a od 1 grudnia 2016 r. za pomocą aplikacji MoBilet można płacić za miejskie parkingi zarządzane przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

SkyCash to popularny w Polsce system płatności przez telefon komórkowy, z którego korzysta wielu operatorów publicznego transportu zbiorowego a także instytucje zarządzające strefami płatnego parkowania. Dzięki prostej aplikacji znika konieczność noszenia przy sobie gotówki, czy szukania punktu sprzedaży biletów. Aby korzystać z aplikacji SkyCash wystarczy jedynie ją pobrać na swój telefon komórkowy. Jest ona dostępna w wersjach dla różnych systemów operacyjnych jak Android, Windows czy iOS. Podczas kontroli wystarczy pokazać zakupiony bilet na ekranie telefonu a kontroler odczyta go z ekranu za pomocą specjalnej aplikacji.

Najpierw pociąg …

W styczniu 2017 r. możliwość zakupu biletu jednorazowego za pośrednictwem aplikacji SkyCash wprowadziły Koleje Śląskie. Mobilny kanał sprzedaży spotkał się z dużym zainteresowaniem pasażerów, szczególnie młodzieży, a od grudnia ub. roku Koleje Śląskie postanowiły uruchomić w aplikacji także sprzedaż biletów miesięcznych. Tym samym śląski przewoźnik stał się pierwszym przewoźnikiem kolejowym, który wprowadził możliwość zakupu biletów miesięcznych w tej aplikacji.

… teraz czas na miejskie autobusy

Usługa zakupu biletu elektronicznego została uruchomiona przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej od 15 maja br. Dzięki nowemu kanałowi sprzedaży pasażerowie bielskiego MZK zyskują możliwość zakupu biletu we wszystkie dni tygodnia, 24 godziny na dobę niezależnie od miejsca w którym się znajdą. W aplikacji dostępna jest pełna pula biletów jednorazowych, czasowych (60-minutowych) i jednodniowych. Za pomocą aplikacji nie są sprzedawane bilety okresowe (weekendowe, tygodniowe, miesięczne i trzymiesięczne). Aby zakupić bilet wystarczy doładować konto w systemie a następnie przed wejściem do pojazdu zakupić bilet wpisując nr boczny pojazdu do którego się wsiada.

… oraz parkingi
Również Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej wprowadził nowego operatora płatności mobilnych w strefie płatnego parkowania. Teraz obok MoBiletu opłatę postojową będzie można uiścić także w aplikacji SkyCash.

Pociąg + Autobus + Parking
Wdrożenie zintegrowanej platformy rozliczeniowej za płatności w różnych środkach lokomocji pozwoli pasażerom lepsze planowanie podróży. Zaoszczędzi także czas potrzebny do tej pory na zakup biletu w kiosku, automacie biletowym czy parkomacie. Niewątpliwym plusem staje się jednak możliwość opłacenia podróży za pomocą jednej aplikacji.

Polecane posty