Czechowice-Dziedzice: Tak dla nowego dworca i autobusów

Gmina Czechowice-Dziedzice oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach sp. z o.o. pozytywnie przeszły ocenę formalną złożonych wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Śląskiego (RIT Subregionu Południowego) w działaniu Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie.

W ramach konkursów RPO Gmina złożyła wniosek o przebudowę placu autobusowego w Czechowicach-Dziedzicach, natomiast PKM ubiegał się o Dofinansowanie zakupu autobusów miejskich w ramach projektu „Przyjazna komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach”.

Przebudowa placu autobusowego w Czechowicach-Dziedzicach
Przedmiotem projektu jest przebudowa placu autobusowego w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Niepodległości i ul. Towarowej. W ramach przedsięwzięcia wykonany zostanie całkowicie nowy układ komunikacyjny na placu z czterema peronami dla pasażerów wraz z obsługującymi je kanałami jezdnymi dla autobusów oraz nowym wyjazdem na ul. Towarową i zjazdem z ul. Niepodległości. W ramach projektu zainstalowane zostaną również stojaki na rowery. Dodatkowo w południowej części placu wyodrębniona zostanie również dwukierunkowa droga dojazdowa do istniejącego osiedla mieszkaniowego. Całkowita wartość projektu wynosi 1 688 024,48 zł a kwota dofinansowania 1 433 775,31 zł.

25_2014_09_05

Przyjazna komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach
Projekt jest częścią zintegrowanego subregionalnego przedsięwzięcia w zakresie zintegrowania transportu publicznego na terenie Subregionu Południowego. Przedmiotem projektu jest zakup 4 szt. autobusów niskopodłogowych spełniających normę emisji Euro 6 z tradycyjnym silnikiem Diesla oraz 3 szt. autobusów hybrydowych. Ponadto projekt obejmuje inwestycję w rozbudowę systemu zarządzania flotą. Całkowita wartość projektu wynosi 10 856 164,50 zł a kwota dofinansowania 7 305 877,50 zł.

pkm_czechowice

Polecane posty